اگرچه طولانیست، اما اگر اهل تعصبات کورکورانه نیستید و منطقی فکر می کنید با حوصله بخوانید. لطفا!

از اونجایی که شاهد بودیم خیلی از مردم از جمله بی تاثیر ترینشون در منفعت ملی (مثلا حسن روحانی!) اومدن مواضع صریحشون رو بیان کردن، منم وظیفه خود دونستم که از این کارا بکنم!

سالها پیش که واتس آپ به وجود اومد، استفاده ازش در چین داشت فراگیر میشد که دولت چین فیلترش کرد. در برابر اومد پیام رسان ویچت رو ساخت که امکاناتی مشابه واتس آپ داشت. مردم که به واتس آپ عادت نکرده بودن، به سمت ویچت رفتن و از اون استفاده کردن. بعد که استفاده از ویچت رونق پیدا کرد و پشتوانه انسانی خودش رو به دست آورد، واتس آپ هم از فیلتر خارج شد. اما مردم دیگه ویچت داشتن و رغبتی به استفاده از واتس آپ از خودشون نشون ندادن.

مردم چین به این اقدام نگفتن جاسوسی، محدودیت ایجاد کردن در آزادی مردم، کنترل مردم، زور و اجبار، فضولی و یا سنگ اندازی جلو پای مردم! بهش میگن مدیریت فضای مجازی. فضای مجازی هم درست مثل حریم هوایی و دریایی و خاکی یه کشور، باید مورد بازدید و کنترل قرار داشته باشه. چرا که جنگ امروز از حالت سخت افزاری دراومده و به جنگ نرم تبدیل شده. اینکه گروهی یا کشوری یا سیاستی در جهان سعی بکنه از کشوری دیگه اطلاعاتی به دست بیاره، و در مواقع مورد نیاز برای اقدام عیه اون کشور ازش استفاده بکنه، یا اینکه از طریق همون شبکه بتونه کشور رو دچار معظلات اجتماعی و اقتصادی بکنه، در اصطلاح بهش میگن جنگ اطلاعاتی! جنگی که سربازان حمله کننده، مردم همین کشورِ موردِ حمله هستن!

اینکه یه پیام رسان، نزدیک 70 درصد کاربرانش ایرانی باشن اگه شک رو در دل ما به وجود نیاره، حداقل اینکه مدیر و موسس اون، روابط واضح غیر قابل انکاری با پست ترین و خونخوارترین دشمن ایران، یعنی اسراییل داره، باید ما رو به شک بندازه که چرا؟ چرا از روزی که تلگرام پاشو گذاشت توی فضای مجازی کشور، این مسئولین اقدامی علیهش نکردن؟ بدون شک این کشور اونقدر متخصص بی نظیر و شایسته داشته که بتونن یه پیام رسان ملی از همون موقع ایجاد و از رفتن مردم به سمت تلگرام جلوگیری کنن. چرا اینکارو نکردن؟ اگر بگیم خواب تشریف داشتن، در حق عقل خودمون واقعا کم لطفی کردیم. پس چی؟ خیانت؟! گزینه مد نظر شما چیه؟

وقتی 70 درصد کابران یه پیام رسان، ایرانی باشن، طبیعتا و قانونا اون پیام رسان برای احترام به این کاربران، وظیفه داره دیتاسنتر کاربران اون کشور رو به داخل همون کشور منتقل کنه. چرا؟ چون اگه زمانی کسی مزاحم من شد، بتونم از طریق مراجع قانونی، مردم آزار رو پیدا کنم و اونو به مجازات برسونم. از طرفی اگر دیدم کانالی با محتوای غیر اخلاقی و مستهجن داره منتشر میشه، بتونم با گزارش دادن به مراجع قانونی، از ادامه فعالیتش جلوگیری کنم. به این میگن حقوق! من به عنوان یه کاربر تلگرام حق دارم بتونم کسی که برام مزاحمت ایجاد میکنه رو پیدا کنم. تا بتونم در آرامش زندگی کنم.


یه کشور قوانین مخصوص به خودشو داره. نباید انتظار داشته باشیم که ما در همه جای دنیا، قوانین خودمونو داشته باشیم و کسی هم معترض ما نشه! در فرانسه رفتن دختران محجبه به دانشگاه خلاف قانونه. چاره دختران محجبه فرانسوی چیه؟ یا اینکه کشف حجاب کنن، یا اینکه دانشگاه نرن، یا اینکه از اونجا برن! اما اگه قانون رو زیر پا بزارن، دستگیر و مجازات میشن. هر کشوری قوانین خودشو داره. یه پیام رسان هم درست مثل یه فردی که وارد یه کشور میشه، باید قوانین اون کشور رو قبول کنه. هر چند بی لیاقتی مسئولین ما باعث شد این پیام رسان تا امروز جولان بده. اما این فیلترینگ باید خیلی وقت پیش صورت میگرفت نه الان. درست مثل چین. اگرچه آبِ رفته به جوی بر نمیگرده! اما مسلما ادامه بودن تلگرام در کشور، وضعو بدتر میکنه. حداقلش اینه که من نمیتونم نسبت به نرم افزاری که موسس و مدیرش با اسرائیل روابط مشکوکی داره و تمام سلبریتی ها و اصلاح طلبان و رئیس جمهور (که الحق هیچوقت به فکر منافع ملی نبودن و فقط به فکر جیب خودشون بودن) دارن سفت و سخت از موندنش دفاع میکنن خوش بین باشم!

کاملا مسلم و مشخصه که در صورت درست بودن این فرضیه (جاسوسی کردن تلگرام) تمام اطلاعات کاربران ایرانی در اختیار مخوف ترین و سیاه ترین سرویسای جاسوسی دنیا از جمله موساد، MI6 و CIA قرار میگیرن. اینترنت ساخته کیه؟ شاهراه های بزرگ اطلاعاتی دنیا، از زیر دست چه کسانی داره عبور میکنه؟ برای روشن شدن مسئله [ این مطلب ] رو که یکی از دوستان عزیز معرفی کردن رو بخونید. لطفا بخونید تا بدونید با چه کسانی سر و کار داریم! اگر از دشمنی اسرائیل اطمینان ندارید، بسیار خب، در مورد جشن پوریم اطلاعاتی کسب کنید. اینکه چه جشنیه و چه ریشه تاریخی ای داره.

اما در مورد پیام رسان های وطنی. اولا اینکه همون کسانی که تلگرام منافعشون رو تامین میکرد، از دشمنای خارجی بگیر تا خائنین وطنی، مسلما بیکار ننشستن تا مردم برن سمت پیام رسان داخلی! باج های زیادی داده شده تا تلگرام همچنان باقی بمونه. از هیچگونه تخریبی دست بر نمیدارن. گول حرفاشون رو نخورید. منکر کم و کاستی های پیام رسانای وطنی نیستم، اما واقعا به حمایت ما نیاز دارن تا رشد کنن. دولت کم کاری کرده. کار همیششه! اما حالا ما باید پای وطنمون بایستیم و به عنوان سرباز دشمن توی وطن خودمون با خودمون نجنگیم!

کسی که میگه پیام رسان داخلی برا کنترل مردم یا جاسوسیه، دقیقا متوجه نیست که همین کارو الان تلگرام داره انجام میده. به من میگن توهم توطئه داری اما انگار نه انگار که خودشون دارن همین حرفارو به ریش پیام رسان وطنی میبندن! خودشون توهم چیزی ندارن احیانا؟ من بر اساس شواهد و مدارک و عقل سلیم حرف میزنم. اونا بر اساس چی؟

درسته که تمام مشکلات کشور تلگرام نیست. بنده هم متوجهم که بیکاری، تامین اشتغال، کشاورزی، تامین منابع انرژی، مشکلات اجتماعی، فقر و ... در اولویت هستن. اما این در درجه اول وظیفه من و شماست که با انتخاب یه رئیس جمهور درستکار و نمایندگانی امانتدار، زمام امور رو به دست کسانی بدیم که دغدغه آبادانی این کشور رو داشته باشن. نه جیب خودشون و منافع کثیف خودشون.

اگه رئیس جمهور درست عمل نکنه، این وظیفه نمایندگان ماست که ازش بپرسن (استیضاح) که چیکار داره میکنه؟ و کارهاش چقدر به نفع مملکت و مردمه؟ اما نمایندگانی که توی همین دولت به افزایش 70 درصدی حقوق خودشون رای میدن، به نظرتون از همین رئیس جمهور آیا انتقادی دارن؟ خوب دهنشون بسته شده! خب معلومه که هیچکدوم حاضر نیستن رئیس جمهور رو استیضاح کنن! اگه قرار باشه رئیس جمهور بخاطر بی کفایتی بر کنار بشه، باید نمایندگان به این موضوع رای بدن! آیا رای میدن؟

اگه رای درست ندادی، پس تا روزی که اون حاکم ظالم داره به مردم ظلم میکنه و هر فقر و خودکشی و فساد و فحشایی که داره در کشور رخ میده و هر بی مسئولیتی ای که داره در قبال امور صورت میگیره، به پای شما هم نوشته میشه. امروز روزیه که این حرفو به شما گفتم، یه روز به حرفم میرسید که دیگه خیلی دیره! متاسفانه با توبه هم بخشیده نمیشه. چون هنوز این ظلم جریان داره. توبه بابت گناهیه که انجام گرفته و تمام شده. 

دوستان ما در جنگ تشریف داریم! در جنگ با دشمن خونریز و متخاصم، یا باید بزنی یا باید بخوری! بی طرف نداریم. حواسمون باشه سرباز دشمن نباشیم چرا که باید جواب تمام کارهامون رو پس بدیم. اگر از فقر نالانید، اگه از بیکاری خسته اید، اگه فحشا ناراحتتون میکنه، اگه مشکلات مردم باعث درد شما شده و یا اگه خودتون این مشکلاتو دارین، اگه فکر میکنید که تمام این اتفاقات به دست کسی غیر از من و شما رخ میده، کاملا در اشتباهید! به کسی رای میدید که 90 درصد بودجه و امکانات کشور دستشه ولی طوری رفتار میکنه انگار هیچ کاره ست.

نزارید فیلتر تلگرام حواستون رو پرت کنه. این چیزیه که بزرگترین فاسدان کشور میخوان! پرت کردن حواس شما از خواسته های واقعیتون! هر روز یه حاشیه، هر روز یه شاهکار تازه، هر روز یه مسئله حواس پرت کن! چه مسائلی داره در خفا انجام میگیره که اگه من و شما بدونیم، براشون بد میشه؟

از نماینده مجلستون، از رئیس جمهور مطالبه کنید. ازشون بخواید وعده هاشون رو عملی کنن. وعده 950 هزار اشتغال چی شد؟ داره یه سال سر میرسه! برجام به کجا رسید؟ وعده صد روزه دوم چی؟ دلار به کجا رسید؟ اینا رو بخواید! کمپین تشکیل بدید! به جای کمپین #فری_ببعی و #پدرسگ_فحش_نیست یه کمپین حقوق کارگران ایرانی تشکیل بدید. هیچ میدونید خیلیاشون مدتهاست حقوق نگرفتن؟ از کار بیکار شدن و زن و بچه هاشون ممکنه رو به تن فروشی و دزدی آورده باشن؟! اون دختری که تن فروش میشه، از روز اول به اینجا نرسیده! من و شما اونا رو به اینجا میکشونیم پس در برابرشون مسئولیم. چه به روحانی رای دادین چه ندادین؛ پاشین یه حرکتی بکنیم! به قول مدیری دولت روحانی از ابتدا تا الان به اندازه گرم کردن یه فنجان قهوه هم کارایی نداشته! حالا علاوه بر اونایی که گفتن "به عقب برنمیگردیم"، بقیمون هم مسئولیم پای کشورمون بایستیم. ما برای ادای وظیفه و آینده بچه هامون و اونا علاوه بر این وظایف، برای جبران اشتباهشون در انتخاب فرد نالایق!

تلگرام برای شما کار و ازدواج و تحصیل و آسایش نمیاره. اما برای خیلیا جایگاهی رو به وجود آورده و میاره که از طریقش بتونن همچنان به سلطه خودشون ادامه بدن. بخدا قسم دشمن اگه راهی به کشور باز کنه، منافق و اصلاح طلب و اصولگرا و انقلابی نمیشناسه! اگه با فریبتون، استقامتتون رو در هم شکست، گام بعدیش شکستن گردنتونه! اینهمه هزینه نکردن که قدرت رو از جمهوری اسلامی بگیرن و بدنش دست یه مشت مثلا برانداز پخمه که حتی در کامنت نویسی در حالت لم داده روی مبل هم شجاعت کافی رو ندارن!

فکر کنم به اندازه کافی صریح گفتم! :)) اگر این متنو قبول دارید، لطفا بازنشر کنید!