من آدم سیاسی ای نیستم. اما به عنوان یک ایرانی صاحب رای، مسئولم از سیاست سر در بیاورم تا با رای غلط خود آینده کشورم را با بی تدبیری خراب نکنم! علی الخصوص این پست را در حصار آسمان منتشر کردم تا بدانید هر کسی که هستید، از دکتر و روانشناس گرفته تا کارگر و خیاط و شاعر، در برابر کشور خود مسئولیتی دارید و آن افزایش آگاهی است. آگاهی ای که اگر نباشد، مانند جمع حاضر در این فیلم، برای این سخن های مغرضانه و کینه افروزانه و کوته فکرانه، سوت و جیغ می کشیدید! لطفا بخوانید

چجور آب و صابون بیاریم روتونو بشورین؟
ناراحتین تحریم برداشته شده؟
کاسبان تحریم ناراحتید؟
میخواید تحریم برگردانید؟
تحریم برنمی گردددددددددد!
شما میخواید با دنیا مذاکره کنید؟
شما بلدید با دنیا مذاکره کنید؟
شما زبان دنیا رو میفهمید چیه؟
شما در فهم زبان ملت خودتون گرفتارید!


لطفا علاوه بر دیدن فیلم، متن رو هم بخونید.


دشمنی شخصی ندارم با ایشون و با بقیه کسانی که به این آقا اعتماد کردن. قصد اینو هم ندارم که بگم دیدید حرف ما درست بود؟ و دیدید ما بلد بودیم؟ اما خداوکیلی، بین خودتون و خداتون، رئیس جمهوری که با منتقدانش اینجوری حرف میزنه، نباید زد تو دهنش؟ این آقا میخواد به کشور خدمت کنه؟ این آقا بلده زبان دنیا رو؟ یعنی چی که میگن اشتباه تایپی در متن مذاکرات بوده؟ یعنی چییییییییییی؟؟؟؟؟؟ یعنی یه مترجم درست و حسابی نداشتن؟ یا اینکه متن برجام و باقی مذاکراتشون رو به عمد طوری ترجمه کردن که قابل تصویب باشه؟ در حالی که هر کودنی میفهمه و میدونه که متن اصلی برجام قابل تاییده نه متن ترجمه ای که دست ماست؟ حالا شما زبان دنیا رو بلدید آقای دکتر؟ که فرمودید تحریم ها بر نمیگرده؟ که فرمودید ما کاسب تحریمیم بله؟ فعلا که سود تحریم به جیب شما و باقی کسانی رفته که به دنبال نابودی کشور هستن! آیا شما زبان ملت خودتون رو میفهمید چیه؟؟ آقای روحانی میفهمید وقتی کارگری 6 ماهه حقوق نگرفته، یعنی چی؟ وقتی کرور کرور جنس از سنگ پا گرفته تا کیسه حمام! از بند تنبان گرفته تا کود انسانی رو وارد کردید و هزار هزار کارگاه و کارخونه رو به نابودی کشیدید، زبان ملت رو بلد بودید؟ وقتی برای گرد و خاک خوزستان و اهواز گوله گوله اشک میریختید چی؟ شما اصلا میفهمید خواسته واقعی مردم چیه؟ که فلان مسئول نفهم شما راه میفته و میگه من تحقیق کردم، خواسته اکثر مردم "رفع حصر" بود! به اون مسئولتون بگید یه سر به محله ما هم بزنه تا خواسته مردم رو با گوشت و پوستش کاملا حس بکنه!

اینهمه مدیر و وزیر میلیاردی بگیر، اینهمه مدیر دو تابعتی که مسلما باید به اهداف اون کشوری که تابعیتش رو گرفتن هم متعهد باشن! وزرایی که درخواست افزایش حقوق دارن، اونم 50 درصد! کرور کرور جاسوسی که مثل موش در کابینه شما رخنه کرده و همه چیز، از سیم تلفن راه اندازی کار مردم تا چرخ سانتریفیوژ تا متن مذاکرات رو جویدن! کابینه پیر و فرتوتی که دیگه از روحیه انقلابی گری بی بهره ست و بوی پول مستشون کرده! وزیرانی که راست راست به مردم توهین میکنن و صد البته از خوتون یاد گرفتن! پایتختی که به علت بیماری شهردار قلیانی خودش مدت هاست بدون شهرداره و هنوز موندن کیو جاش بزارن تا بیشتر بخور بخور داشته باشن از قبلش! مشاورانی خائن و جاسوس پرور که بجای مملکت و مردم، به فکر لاپوشانی گندکاری های شما هستن و هر روز حاشیه جدیدی میسازن! دلاری که از 6400 تومن گذشت و گرانی بی سابقه همه چیز

وظیفه شما از روز اول، فقط ایجاد نارضایتی عمومی و تحریک گسل های قومی و مذهبی و طبقاتی بود که بعد از فعال شدن، به اونها آدرس رهبر و انقلاب رو بدید و بعد خودتون رو بدون قدرت و امکانات نشون بدید و با مظلوم نمایی بگید که هیییچ چیز دست شما نیست! میخواستید کشور رو از هم بپاشونید و علت تمام مشکلات رو اسلامی بودن ایران معرفی کنید! میخواستید مردم از انقلاب دست بردارن و شورش به وجود بیاد تا سوار بر این موج بشید و سکان امور رو در دست بگیرید. رهبری و مردم رو کنار زده و کشور رو تحویل اربابان خود بدید! (راستی خودتون تابعیت جایی رو ندارید؟) مردمی که به اندازه یک ساعت در هفته مطالعه ندارن، شایسته و بایسته ست که کلاه شما تا پایین پاشون رو بپوشونه و هیچ جایی رو نبینن و هنوز از شما دفاع کنن! مردمی که بخاطر رفع حصر به شما رای دادن در حالی که نمیدونستن که حصر هم به دستور خود شما بود! یعنی اینقدر ابله! پس سزاوار بدترین توهینات هستن. چون نمیدونستن شما هرگز نخواهید گذاشت کسی از حصر خارج بشه! چون اگر از حصر خارج بشن، دیگه کسی شما رو تحویل نمیگیره!

هر کسی و علی الخصوص خودتون بهتر میدونستید که از برجام هیچ چیزی عاید ما نمیشد. اما با توهین به منتقدان و با چند دسته کردن جامعه، با رواج کینه و خشم بین مردم و اینکه بعضی ها ( احتمالا انقلابیون و رهبر و ... ) نمیزارن جامعه به سمت سعادت بره، جامعه رو به سمت نابودی کشوندید و مردم رو به جون هم انداختید! چاره حل تمام مشکلات رو به برجام گره زدید در حالی که خودتون بهتر میدونستید که برجام نه تنها این گره ها رو باز نخواهد کرد، که چندین گره کور بر اونها خواهد زد!

هم من میدونم و هم خودتون بهتر از من میدونید که میتونستید به جای حاشیه سازی های مکررتون، مشکلات کشور رو حل کنید. کشور ایران فقیر نیست. اونقدر داره که تمام کشور بتونن در رفاه نسبی زندگی کنن. اما شما نه تنها مشکلات رو حل نکردید بلکه ادعا کردید که نمیزارن! حل نکردید چون نباید حل میشد! چون باید حل نشدن این گره ها مردم رو به خشم میاورد و بعد شما با هدایت خشم مردم به سمت نظام، به هدفتون می رسیدید. 

اون عزیزی که توی بیان بعد از انتخابات اومد و از دلایل رایش به روحانی یه پست بلند بالا گذاشته بود کجاست؟ میخوام ازش دلیل گران شدن دلار رو بپرسم. تا ببینم آیا میتونه با همون صراحت و تخصصی که در مورد علت رای به روحانی نوشته بود، در مورد علت گران شدن دلار هم توضیح بده؟ میخوام بپرسم سفرهای هواییش با همون هواپیماهایی که میگفت داره انجام میگیره و هنوز هم کسانی که سفر هوایی ندارن رو به ریش تمسخر میگیره؟ میخوام بپرسم داروهایی که کمیاب یا گران بود در چه وضعیتی قرار داره؟ زیاد شد؟ ارزان شدن؟ حمایت از سوی دولت شد؟ از طرح سلامت چه خبر؟

تمام کسانی که به این ملعون رای دادید، در حقیقت به نابودی اسلام و کشور رای دادید! به نابودی آینده فرزندانتون رای دادید! به نابودی آرزوهای جوونامون، به نابودی عزت ملی، به نابودی همه اون چیزهایی که بخاطرشون چند صد هزار شهید دادیم، رای دادید. هم شما خائنید که بدون تحقیق درست رای دادید، هم اون کسانی که با رای شما خوردند و بردند و نابود کردند و به گند کشیدند. تمام کسانی که بدون تفکر، با تعصبات جاهلانه خودشون، آینده کشور و اسلام رو در خطر قرار دادن. چه رقاصه های خیابانی ای که از زندگی، همین قر کمرش رو فهمیده بودن و ولنگارهایی که از زندگی، فقط مجوز بودن با دختران بیشتری رو میخواستن، روز قیامت باید از چندین میلیون نفر حلالیت بطلبن!

هر کسی باید مواضع خودش رو در برابر مسائل کشورش عنوان کنه. گذشت آن زمانی که مردم سواد نداشتن و از سیاست چیزی نمیدونستن. اون موقع برای خودشون نماینده انتخاب میکردن و نمایندگان دلسوز و امانتدار بودن. اما نماینده ای که نمیتونه اسم یه موزه معروف رو درست تلفظ کنه و باعث تمسخر ایران در برابر تمام جهان میشه، میتونه برای من و شما تصمیم درستی بگیره؟ نمایندگانی که به افزایش 70 درصدی حقوق خودشون بسیار سریع تر از مشکلات مردم رسیدگی میکنن! همین نمایندگان رو هم ما انتخاب میکنیم! هیچ کس نمیتونه بگه من چیزی نمیگم! شما چغندر که نیستید. اگه علمشو ندارید، برید یاد بگیرید. یاد بگیرید چون حداقل برای رای گیریها بهش نیاز دارید. من نمیگم برید حرف های فلانی رو گوش بدید. اصلا برید حرف هر دو طرف رو گوش بدید. اگه واقعا بی تعصبانه گوش بدید، خودتون متوجه میشید کی داره درست میگه و کی وعده سر خرمن میده! یاد بگیرید تا حداقل بدونید اعتماد به آمریکا از اول اشتباه بود چون در طول تاریخ بارها پستی خودش رو نشون داده. اما چه زیبا گفت اون عزیزی که فرمود: ملتی که تاریخ نخواند و از آن عبرت نگیرد، ملزم به تکرار آن است! امروزه هم کسی که از سیاست خبر نداشته باشه، ملزم به گرفتن تصمیماتیه که آینده کشورش رو بر باد فنا بده!

سیاست پیشکش، لااقل برو قانون اساسی کشورت رو بخون. برو وظایف رهبر رو بخون تا بفهمی و نفهمیت به قیمت نابودی کشور تموم نشه! نسل ما نسلی بوده که از اول با امنیت بزرگ شده. سایه جنگ بالای سر ما نبوده. (الان یه مشت نخود مغز که حالا دیگه جرات نظر گذاشتن ندارن، میان میگن امنیتمون کجا بود که داعش تا مجلس اومد؟ که اتوبوس حمل مسافرین چپ کرد؟ که فلانی کودک آزاری کرد؟ که فلانی به زن مردم تجاوز کرد؟ که نون نداریم بخوریم؟ که پول دارو نداریم؟ که گرانیست؟ که بیکاری غوغا میکنه؟ حرفی با اونها ندارم چرا که این حرفا از عدم فکر و نداشتن ابتدایی ترین اطلاعات در مورد کشور ناشی میشه و نمیدونه وظیفه ترتیب اثر دادن به همینها بر گردن دولته که 90 درصد بودجه کشور رو در اختیار داره نه رهبر! و رهبر چه سودی میبره از حل نشدن این مشکلات؟ ). گویا به امنیتمون عادت کردیم. فکر میکنیم همیشه هست. هنوز دشمن دست ناموسمون رو نگرفته و نبرده توی جمع خودشون به قصد... هنوز کسی با یه اسلحه روبرومون نایستاده تا قالب تهی کنیم! فقط به این اکتفا کردیم که نهایتا نظر بدیم.

اما خدا اون روز رو نیاره که اونقدر این شیخ و امثالهم کشور رو تضعیف کرده باشن که دشمن به سرش بزنه با ما دست به گریبان بشه. هر چند تا الان بارها میخواسته ولی نتونسته. اونوقت نتیجه تلخ تصمیمت رو میفهمی. اونوقت خودت میفهمی چرا پدران ما رفتن به جنگ و چرا جونشون رو فدا کردن! اگه الان از خواب بیدار نشی، یه روز با چک دشمن توی گوش ناموست بیدار میشی که دیگه دیره... دیره مسلمون میفهمی؟